Autor: Ana Benazić Jurčić, 25. 5. 2015.

U  ponedjeljak, 18.5.2015. ugostili smo iznimno nadarenog mladog glazbenika Frana Živkovića iz Rijeke koji nas je oduševio svojim nastupom i glazbenim umijećem na gitari. U pratnji su bili njegovi   roditelji i učitelj gitare.

Fotografije

Odsvirao nam je nekoliko svojih autorskih skladbi, dvije koje je skladao njegov djed, ujedno i njegov prvi učitelj gitare koji mu je za treći rođendan poklonio gitaru. Zajedno sa svojim učiteljem Domagojem Paukovićem u duetu odsvirali su nam kubanski ples i još poneku klasičnu skladbu iz povijesti  klasične glazbe.

Simpatičan i na gitari vješt dječak koji je na samom početku svoje  uspješne karijere  još će, uvjereni smo,  puno toga dati svojoj budućoj publici.

Želimo  mu puno uspjeha u njegovom daljnjem učenju i napredovanju te se nadamo da će se za Frana još  nadaleko čuti.

MALI PROJEKTI ZA BOLJE SUTRA

MALI PROJEKTI ZA BOLJE SUTRA- Kreativni mještani za bolje sutra- unaprijedimo život lokalne zajednice

U prosincu 2019. godine Osnovna škola Svetvinčenat se prijavila na natječaj Zaklade za poticanje partnerstva i razvoja civilnog društva pod nazivom Mali projekti za bolje sutra – 2. Natječaj za male projekte u zajednici.

Na prijavu projekta potakla nas je želja lokalnog stanovništva i Općine Svetvinčenat da se prostor zgrade stare škole u Smoljancima stavi u funkciju i na korist lokalnoj zajednici ( s obzirom da se u zgradi stare škole ne odvija primarna djelatnost škole).

Projektom se rješava nedostatak društvenog prostora, javno dostupnog lokalnoj zajednici, a u funkciji potreba lokalne zajednice.

Projekt je priveden kraju u lipnju 2021. godine.

U sklopu projekta provedene su sljedeće aktivnosti:

1. Provedena je akcija čišćenja i uređenja zgrade i okoliša

Tijekom akcije u kojoj su sudjelovali učenici, djelatnici i mještani uredio se prostor i dvorište stare škole u Smoljancima, obojala se ograda stubišta, sredio se unutrašnji prostor na katu i ulazu (obojali su se podesti na stepeništu i ulazu, ofarbali su se i pogletali zidovi, te se prostor opremio stolicama, stolom i rasvjetnim tijelima.

1. Izložba slika Nenada Đokića - tijekom provedbe ove aktivnosti učitelj likovne kulture Noel Šuran je u suradnji s učenikom Nenadom Đokićem pripremio slike nastale iz radionice našeg bivšeg učenika, postavljena je izložba te je njeno otvorenje bilo 1.srpnja 2021.
  2. Prezentacija projekta zavičajnosti - Z sela u selo popriko - dronom - Nositeljica aktivnosti Silvija Nadenić je predstavila rad učenika na projektu zavičajne nastave, gdje su učenici skupljali stare fotografije i razglednice Savičente i okolnih sela u Općini te kasnije slikali dronom iste lokalitete kako izgledaju danas. Napravljena je analiza i usporedba uočenih razlika iz čega su proizašli zanimljivi podatci o razvoju Savičente i njenim specifičnostima.

Mještani su kroz PPT prezentaciju koja se prikazivala za vrijeme trajanja izložbe mogli nešto i naučiti o svom kraju i njegovoj zanimljivoj prošlosti.

Uređenjem okoliša i prostora same zgrade škole u potpunosti je ostvaren cilj projekta - dati na korištenje čitavoj lokalnoj zajednici multifunkcionalni prostor za različite aktivnosti, te se kod djece potakla svijest o volonterizmu  i filantropiji, što je bilo vidljivo iz njihova uključivanja u projektne aktivnosti.

Nadamo se da će biti još takvih akcija!

Voditelj projekta:

Marko Jelenić, dr. sc.

Izložba slika Nenada Đokića 1.7.2021.

Mali projekti za bolje sutra

Priloženi dokumenti:
JELOVNIK 12. mjesec.odt